agrocentrumpraca

środa, 15 kwiecień 2015 16:18

Chraboły - 43-latka chryslerem potrąciła pieszego! Było ciemno, a mężczyzna nie miał obowiązkowych odblasków

Chraboły - 43-latka chryslerem potrąciła pieszego! Było ciemno, a mężczyzna nie miał obowiązkowych odblasków www.bielsk-podlaski.policja.gov.pl

Kierująca chryslerem kobieta potrąciła pieszego, który najprawdopodobniej nagle wtargnął na jezdnię. Mężczyzna z poważnymi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz bielscy policjanci.

Jak poinformował oficer prasowy bielskiej policji: Przedwczoraj o godzinie 20.10 dyżurny bielskiej Policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego na krajowej 19 w pobliżu miejscowości Chraboły. Mundurowi natychmiast pojechali na wskazane miejsce. Z ich wstępnych ustaleń wynika, że bezpośrednio przed maskę chryslera kierowanego przez 43-latkę, w miejscu nieoświetlonym, najprawdopodobniej wtargnął idący poboczem drogi 48-latek. Mężczyzna nie posiadał żadnych elementów odblaskowych na ubraniu. W wyniku tego doszło do potrącenia mężczyzny, który następnie z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca była trzeźwa. Stan trzeźwości 48-latka wykaże natomiast badanie krwi. Bielscy policjanci wyjaśniają przyczyny i szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym przez osoby piesze.

Bardzo ważne jest „bycie widocznym" dla kierujących. Mało widoczni piesi nie mają szans w spotkaniu z samochodami. Jeżeli pieszy ma na sobie ciemne ubrania, a rowerzysta porusza się nieoświetlonym jednośladem i nie posiadają oni na sobie żadnych elementów odblaskowych, to kierujący pojazdem ma szansę zauważyć ich dopiero wtedy, gdy często ominięcie lub zatrzymanie bezpieczne pojazdu jest już niemożliwe. Dlatego dajmy szansę kierowcom, aby mogli w porę dostrzec osobę i odpowiednio zareagować zwalniając i ją bezpiecznie omijając. Takie odbijające światło elementy mogą uratować zdrowie, a nawet życie pieszego.

źródło – oficer prasowy KPP w Bielsku Podlaskim/bielsk-podlaski.policja.gov.pl

Pogoda w Bielsku Podlaskim

nowator2018w24a
© 2015 Portal Bielski24. All Rights Reserved. Wdrożenie Kamaxmedia

Please publish modules in offcanvas position.