agrocentrumpraca

wtorek, 28 kwiecień 2015 09:00

Najlepszy zespół do wykrywania narkotyków ... Bielski policjant i jego pies służbowy

Najlepszy zespół do wykrywania narkotyków ... Bielski policjant i jego pies służbowy www.bielsk-podlaski.policja.gov.pl

Aspirant Robert Matwiejuk oraz jego czworonożny partner Drań zostali uznani za najlepszy zespół do wykrywania zapachu narkotyków. Tytuł przyznali organizatorzy szkolenia, które odbyło się w miniony weekend w Skarżysku - Kamiennej.

Policjant z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Bielsku Podlaskim oraz jego pies służbowy Drań uczestniczyli w miniony weekend w szkoleniu dla przewodników psów w Skarżysku – Kamiennej. W doskonaleniu zawodowym zorganizowanym przez Polski Związek Instruktorów i Przewodników Psów uczestniczyli przedstawiciele różnych służb mundurowych, między innymi Straży Granicznej, Straży Miejskiej oraz policjanci z Warszawy, Poznania i Łodzi. Przez trzy dni szkolenia uczestnicy zmagali się z zadaniami dotyczącymi między innymi przeszukań w różnorodnych okolicznościach i wykrywania zapachów narkotyków. Na zakończenie doskonalenia organizatorzy uznali, że w kategorii zespołów do wyszukiwania zapachów narkotyków najlepsi okazali się przedstawiciele bielskiej Policji, pokonując osiem innych zespołów.

Aspirant Robert Matwiejuk współpracuje z Draniem od roku. Dotąd ich wspólna służba owocowała lokalnymi sukcesami w ujawnianiu środków odurzających i wykrywaniu przestępców zajmujących się tym procederem. Policjant oraz jego podopieczny wielokrotnie uczestniczyli też w akcjach prowadzonych przez inne służby mundurowe. Wyszkolenie i doświadczenie policjanta oraz jego czworonożnego partnera pokazało, że tych sukcesów w zwalczaniu przestępczości narkotykowej może być znacznie więcej.

źródło – oficer prasowy KPP w Bielsku Podlaskim/bielsk-podlaski.policja.gov.pl

Pogoda w Bielsku Podlaskim

nowator2018w24a
© 2015 Portal Bielski24. All Rights Reserved. Wdrożenie Kamaxmedia

Please publish modules in offcanvas position.