agrocentrumpraca

poniedziałek, 02 styczeń 2017 10:04

Policyjne podsumowanie sylwestrowej nocy w województwie podlaskim

Policyjne podsumowanie sylwestrowej nocy w województwie podlaskim foto: KWP w Białymstoku

2 wypadki drogowe, w wyniku których 1 osoba zginęła a 5 trafiło do szpitala – to tegoroczny wstępny bilans nocy sylwestrowej na Podlasiu.

Sylwester i pierwsze godziny 2017 roku upłynęły na terenie województwa podlaskiego umiarkowanie spokojnie. Podlascy policjanci nie odnotowali w tym czasie poważniejszych zdarzeń kryminalnych oraz wypadków związanych z nieumiejętnym obchodzeniem się z materiałami pirotechnicznymi. Obsługiwane przez funkcjonariuszy interwencje dotyczyły w głównej mierze zakłócania ciszy nocnej i głośnego zachowania w miejscach zamieszkania.

W sylwestrową noc na terenie Podlasia miały miejsce 2 wypadki drogowe. Najtragiczniejsze zdarzenie minionej doby miało miejsce tuż po godzinie 18, w miejscowości Wronowo w gminie Raczki. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że 19-latka jadąca samochodem marki SsangYong podczas wyprzedzania straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w jadące z naprzeciwka ciężarowe volvo prowadzone przez 37-latka. W wyniku zdarzenia 28-letnia pasażerka osobówki zginęła na miejscu a czwórka pozostałych osób trafiła w ciężkim stanie do szpitala. Do kolejnego wypadku doszło po północy w Suwałkach, na skrzyżowaniu ulic Waryńskiego z Utrata, gdzie na oznakowanym przejściu dla pieszych 56-latek kierujący samochodem osobowym marki KIA potrącił dwie osoby. W wyniku zdarzenia jedna z nich, 33-letnia kobieta z urazem nogi trafiła do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Pamiętajmy, że świąteczny weekend nadal trwa. W tym czasie wiele osób będzie wracało do domów po sylwestrowych zabawach. Podlascy policjanci apelują więc o ostrożność i zdjęcie nogi z gazu. Na trasach województwa możemy spodziewać się kontroli ruchu drogowego, podczas których funkcjonariusze będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących, stan techniczny pojazdów i będą zwracać szczególną uwagę na tych, którzy łamią przepisy ruchu drogowego.

 

(podlaska.policja.gov.pl)

Pogoda w Bielsku Podlaskim

nowator2018w24a
© 2015 Portal Bielski24. All Rights Reserved. Wdrożenie Kamaxmedia

Please publish modules in offcanvas position.