agrocentrumpraca

czwartek, 04 wrzesień 2014 17:48

Boćki - zderzenie koni z ciężarówką! Właściciel ukarany mandatem

11Dwa konie padły w wyniku zderzenia z ciężarówką. Zwierzęta wbiegły z pobliskiego pola wprost przed jadącą w kierunku Bielska Podlaskiego scanię. Właściciel koni został ukarany mandatem karnym za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

Jak poinformował oficer prasowy bielskiej policji: Wczoraj około godziny 4.00 dyżurny bielskiej Policji otrzymał zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu drogowym na drodze krajowej numer 19. Tam w rejonie miejscowości Boćki doszło do potrącenia koni. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że na drogę wprost przed jadącą w kierunku Bielska Podlaskiego scanię wbiegły nagle dwie klacze ze źrebakami.  Niestety zderzenie zwierząt z ciężarówką okazało się śmiertelne dla jednej z klaczy i źrebaka. 28-letni kierowca scanii nie odniósł żadnych obrażeń. Okazało się, że zwierzęta pozostawione były na noc na pastwisku nieopodal drogi, bez żadnego zabezpieczenia. Właściciel koni został ukarany mandatem karnym za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

Policjanci apelują do właścicieli zwierząt gospodarskich o odpowiednie ich zabezpieczanie. Zwierzęta pozostawiane na pastwiskach powinny być uwiązane w sposób wykluczający ich przemieszczanie się. Przypominamy o przepisach wynikających z art. 77 kw, który przewiduje odpowiedzialność karną osób niezachowujących zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.  Zawarty w przepisie termin odnosi się zarówno do zwierząt domowych, jak i gospodarskich.  Za nieprzestrzeganie przepisów przewidziane są kary grzywny bądź nagany.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z naszego powiatu – dołącz do fanpage Bielski24.pl
na Facebooku – KLIKNIJ TUTAJ – a następnie w przycisk „Lubię To".

źródło – oficer prasowy KPP w Bielsku Podlaskim/bielsk-podlaski.policja.gov.pl/foto:sxc.hu

 

 

Pogoda w Bielsku Podlaskim

nowator2018w24a
© 2015 Portal Bielski24. All Rights Reserved. Wdrożenie Kamaxmedia

Please publish modules in offcanvas position.