agrocentrumpraca

poniedziałek, 26 październik 2015 09:17

Konie wbiegły na posesję 26-latka! Uszkodziły mercedesa

foto:sxc.hu foto:sxc.hu

Dwa konie wbiegły na posesję 26-latka, tam uszkodziły należącego do mężczyzny mercedesa. Właściciel koni odpowie teraz za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

Jak poinformował oficer prasowy bielskiej policji: Wczoraj, około godziny 9.00 dyżurny bielskiej Policji otrzymał zgłoszenie o nietypowym zdarzeniu w miejscowości Popławy w gminie Brańsk. Ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że dwa konie wbiegły na posesję 26-letniego mieszkańca tej miejscowości. Najprawdopodobniej jedno ze zwierząt uszkodziło stojącego na podwórku mercedesa, poprzez wgniecenie przednich drzwi auta. Okazało się, że zwierzęta nie były odpowiednio zabezpieczone przez właściciela i miały możliwość swobodnego poruszania się. Właściciel koni odpowie teraz za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt.

Policjanci apelują do właścicieli zwierząt gospodarskich o odpowiednie ich zabezpieczanie. Zwierzęta pozostawiane na pastwiskach czy w gospodarstwach powinny być uwiązane czy zabezpieczone w sposób wykluczający ich przemieszczanie się. Przypominamy o przepisach wynikających z art. 77 kw, który przewiduje odpowiedzialność karną osób niezachowujących zwykłych lub nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu zwierząt. Zawarty w przepisie termin odnosi się zarówno do zwierząt domowych, jak i gospodarskich. Za nieprzestrzeganie przepisów przewidziane są kary grzywny bądź nagany.

źródło: bielsk-podlaski.policja.gov.pl

Pogoda w Bielsku Podlaskim

nowator2018w24a
© 2015 Portal Bielski24. All Rights Reserved. Wdrożenie Kamaxmedia

Please publish modules in offcanvas position.