agrocentrumpraca

wtorek, 18 październik 2016 11:24

Zdarzenie drogowe z udziałem 11-letniej rowerzystki

Zdarzenie drogowe z udziałem 11-letniej rowerzystki foto: KWP w Białymstoku

11-letnia rowerzystka nie zachowała ostrożności i wjechała pod nadjeżdżający samochód dostawczy. Policjanci apelują do kierujących jednośladami o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie poruszania się po drogach oraz przestrzeganie przepisów drogowych.

Sezon jesienny to czas, kiedy na drogach można spotkać jeszcze wielu rowerzystów. Niestety, pogoda jest często mglista, szybko zapada zmrok, co zmniejsza czujność i ostrożność cyklistów oraz powoduje zwiększoną liczbę kolizji i wypadków z ich udziałem. Do jednego z takich zdarzeń drogowych doszło wczoraj o godzinie 18.20 w Brańsku na ulicy Binduga. Ze wstępnych ustaleń przybyłych na miejsce policjantów wynika, że 11-latka jechała rowerem po chodniku. Najprawdopodobniej dziewczynka nagle zjechała na ulicę, wjeżdżając wprost pod nadjeżdżający samochód dostawczy. 11-latka z urazem ręki została przewieziona do szpitala.

Policjanci apelują do kierujących rowerami o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy też o podstawowych zasadach zwiększających naszą widoczność oraz bezpieczeństwo.

W odróżnieniu od kierowców samochodów, kierujący jednośladami nie są chronieni karoserią, poduszkami powietrznymi czy pasami. Niestety jednoślady nie zawsze mają też sprawne światła, natomiast kierujący nie mają odblasków i ubrani są w ciemne stroje. Taki cyklista jest niewidoczny dla kierującego samochodem lub zostaje zauważony dopiero w ostatniej chwili. W takiej sytuacji łatwo może dojść do wypadku.

źródło – oficer prasowy KPP w Bielsku Podlaskim/podlaska.policja.gov.pl

Pogoda w Bielsku Podlaskim

nowator2018w24a
© 2015 Portal Bielski24. All Rights Reserved. Wdrożenie Kamaxmedia

Please publish modules in offcanvas position.