agrocentrumpraca

piątek, 01 kwiecień 2016 06:49

Na rzecz podniesienia bezpieczeństwa na drogach Podlasia

Na rzecz podniesienia bezpieczeństwa na drogach Podlasia foto: KWP w Białymstoku

Ograniczenie zdarzeń drogowych spowodowanych nadmierną prędkością, niewłaściwym wykonywaniem manewrów na drodze, nieskorzystaniem z pasów bezpieczeństwa - to główne założenia prowadzonych przez podlaskich policjantów długoterminowych działań pod nazwą „Bezpieczna sześćdziesiątka jedynka” oraz „Bezpieczna ósemka”. Funkcjonariusze na całej długości tych dwóch ciągów komunikacyjnych prowadzą wzmożone kontrole pojazdów, zwracają uwagę na trzeźwość kierujących, popełniane wykroczenia, a także udzielają pomocy uczestnikom ruchu w bezpiecznym poruszaniu. Wszystkie te przedsięwzięcia mają jeden zasadniczy cel - poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym na tych dwóch głównych trasach województwa podlaskiego.

Biorąc pod uwagę natężenie ruchu drogowego zarówno na trasie krajowej „61” oraz „8” policjanci prowadzą na całej długości tych dwóch ciągów komunikacyjnych systematyczne działania pod nazwą „Bezpieczna 61-ka” oraz „Bezpieczna 8-ka”. W sumie mundurowi tylko od 1 do 31 marca mając na celu zdecydowane przeciwdziałanie niepożądanym zjawiskom występującym na drodze oraz poprawę bezpieczeństwa poprzez ograniczenie liczby wypadków drogowych i ich skutków na tych dwóch trasach skontrolowali 3864 pojazdy. Funkcjonariusze w czasie tych kontroli zwracali szczególną uwagę na zachowania kierujących i popełniane przez nich drogowe „grzechy”. Mundurowi w czasie swojej służby wykorzystywali videorejestratory zainstalowane w radiowozach oraz ręczne i laserowe mierniki prędkości. Funkcjonariusze sprawdzali przede wszystkim, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko oraz czy są trzeźwi, czy osoby podróżujące samochodami mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych oraz wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów. Przykładem lekkomyślności i lekceważenia przepisów ruchu drogowego był zatrzymany na krajowej ósemce w minioną sobotę, tuż po godzinie 19 kierowca polo, który jechał od miejscowości Kamień w kierunku Sztabina. 60-latek przekroczył dozwoloną prędkość o 34 km/h poza terenem zabudowanym jadąc z prędkością 124 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 90 km. Następnie kierujący volkswagenem przed wyprzedzaniem nie upewnił czy ma dostatecznie dużo miejsca do wkonania tego manewru i swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem zmusił inne pojazdy jadące zarówno przed nim jak i z przeciwnego kierunku ruchu do gwałtownego hamowania oraz zjechania na pobocze. Całą sytuację nagrał policyjny wideorejestrator. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, którzy prowadzili interwencję wobec mieszkającego w Białymstoku kierowcy polo za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym zatrzymali mu prawo jazdy i teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie on odpowiadał przed sądem. W sumie za przewinienia jakich dopuścił się mężczyzna otrzymałby mandat karny w wysokości 1000 zł i 12 pkt.

Jednak szczególny nacisk w czasie opisywanych działań funkcjonariusze kładli na kontrole kierujących pojazdami ciężarowymi, a większość nałożonych mandatów dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości. W sumie nałożono ich 2046 (w 1720 przypadkach związane były z przekroczeniem dozwolonej prędkości).

źródło informacji – www.podlaska.policja.gov.pl

Pogoda w Bielsku Podlaskim

nowator2018w24a
© 2015 Portal Bielski24. All Rights Reserved. Wdrożenie Kamaxmedia

Please publish modules in offcanvas position.