agrocentrumpraca

środa, 13 maj 2015 16:44

Uczniowie ZSCKR w Rudce na Jarmarku św. Wojciecha i Święcie Lasu w Ciechanowcu

Uczniowie ZSCKR w Rudce na Jarmarku św. Wojciecha i Święcie Lasu w Ciechanowcu ZSCKR w Rudce

10 maja 2015 r. w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu odbył się Jarmark św. Wojciecha połączony ze Świętem Lasu. I tym razem nie mogło na nim zabraknąć uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce – jedynej na tym terenie szkoły prowadzonej przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Szkoła tradycyjnie od lat prezentuje się na jarmarku. W tym roku udział był znacznie większy. Nauczyciele i uczniowie zaprezentowali dwa stoiska tematyczne. Jedno przedstawiało dorobek szkoły i aktualną ofertę edukacyjną. Na drugim, znacznie większym, zaprezentowano pokaz kulinarny potraw z płodów runa leśnego. Wszystkie potrawy zostały przygotowane przez nauczycieli i uczniów ZS CKR w Rudce. Szkoła mogła w ten sposób wyeksponować praktyczne umiejętności swoich uczniów. Oba stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Goście byli usatysfakcjonowani smakiem degustowanych potraw.
Udział ZS CKR w Rudce w Jarmarku św. Wojciecha zaznaczył się również w programie artystycznym. Uczniowie wystawili na scenie widowisko słowno-muzyczne „Pogwarki leśne...", nawiązujące do obchodzonego tego dnia Święta Lasu. Spektakl przyciągnął licznych widzów, którzy bawili się przy ludowych piosenkach wykonywanych przez szkolny zespół wokalny „Septyma".

źródło: Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolnicznego im. K. Kluka w Rudce

Pogoda w Bielsku Podlaskim

nowator2018w24a
© 2015 Portal Bielski24. All Rights Reserved. Wdrożenie Kamaxmedia

Please publish modules in offcanvas position.