agrocentrumpraca

piątek, 17 czerwiec 2016 06:58

„Powitanie lata u Ossolińskich” 2016 [foto]

12 czerwca 2016 roku redakcja wysokomazowiecki24 po raz kolejny już uczestniczyła w festynie sportowo-rekreacyjnym oraz pikniku rolniczym „Powitanie Lata u Ossolińskich" zorganizowanym na terenie Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce.

W niedzielne popołudnie 12 czerwca 2016 roku Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce gościł licznie przybyłych gości. Park i obiekty szkolne wypełniły rzesze zwiedzających. Cykliczna impreza odbywa się tradycyjnie w czerwcu w pięknych plenerach pałacowo-ogrodowych szkoły, która jest jej głównym organizatorem.

Strategicznymi partnerami tego przedsięwzięcia są Gmina Rudka oraz Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Rudce. Tegoroczny festyn i piknik rolniczy współorganizowany był przez Sekretariat Regionalny KSOW Województwa Podlaskiego i współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach II schematu Pomocy Technicznej PROW na lata 2014 – 2020. Partnerami imprezy byli też: Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie i Nadleśnictwo Rudka.

W otoczeniu dającym możliwość kontemplacji piękna przyrody, będącym miejscem odprężenia i rozkoszy dla oczu można było spędzić z całą rodziną aktywnie, przyjemnie i pożytecznie niedzielne popołudnie w życzliwej, swojskiej i prawdziwie familiarnej atmosferze. Organizatorzy festynu ze szczególną dbałością starali się zapewnić bogaty w liczne atrakcje program dostosowany do zainteresowań odwiedzających gości. Oferowane były wystawy, pokazy sprzętu rolniczego, zwierząt gospodarskich, wykłady branżowe, stoiska firm i instytucji działających na rzecz rolnictwa, stoiska degustacyjne, handlowe, ludowe i wyrobów regionalnych. Odbywały się występy artystyczne, turnieje sportowe, konkursy o tematyce rolniczej, gry, zabawy i pokazy dla dzieci, loterie fantowe, jarmark staroci, przejażdżki powozami itp. Nie mogło zabraknąć regionalnego jadła i piknikowych przekąsek. Dużym zainteresowaniem cieszyło się szkolne stoisko degustacyjne i kawiarnia. Odwiedzający tego dnia szkołę liczni goście mieli również możliwość zapoznania się z nowoczesną ofertą edukacyjną Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. K. Kluka w Rudce.

Uczestnicy festynu mogli spotkać przechadzających się parkowymi alejkami młodych ludzi ubranych w stroje stylizowane na epokę XVIII wieku. Stało się już tradycją, że organizatorzy nawiązują w ten sposób do historii Rudki związanej z zasłużonym dla miejscowości rodem Ossolińskich.

Przez cały czas trwania imprezy pokazom oraz konkursom towarzyszyły występy zespołów muzycznych i folklorystycznych. Na scenie prezentowały się: Zespół „Polne maki" z Dołubowa, „Septyma" z ZSCKR im. K. Kluka w Rudce, Kapela „Szwagry", Zespół Pieśni i Tańca „Małe Podlasie", Ciechanowiecka Młodzieżowa Orkiestra Rozrywkowa, Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Skowronki", Aga En, Zespół Ludowy „Laskowianki" z Laskowca, zespół „Fart". Jak zawsze, duże zainteresowanie towarzyszyło występom dzieci z oddziału przedszkolnego Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Rudce. Pracownicy Nadleśnictwa w Rudce przeprowadzili konkurs „Drzewo mądrości". Program na scenie zakończył się występem gwiazdy wieczoru – zespołu „Toples".

Kolejne „Powitanie lata u Ossolińskich" przeszło do historii. Sprzyjająca imprezie słoneczna pogoda, życzliwa atmosfera, piękne otoczenie oraz bogaty w różnorodne tematycznie atrakcje program przyczyniły się do tego, że liczni tego niedzielnego popołudnia goście mogli czuć się usatysfakcjonowani wizytą w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Krzysztofa Kluka w Rudce.

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego
im. Krzysztofa Kluka w Rudce

Pogoda w Bielsku Podlaskim

nowator2018w24a
© 2015 Portal Bielski24. All Rights Reserved. Wdrożenie Kamaxmedia

Please publish modules in offcanvas position.