poniedziałek, 17 październik 2016 13:26

Siedlce zdobyte! SPR wygrał z MKS-em

SPR Nowe Piekuty, rozgrywający swoje moecze "domowe" w hali ZS CKR w Rudce, ma za sobą pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. W niedzielny wieczór rozegrali spotkanie w Siedlcach. Świetna gra piekuckich szczypiornistów doprowadziła ich do zwycięstwa.

Od początku gra zespołu Piotra Tymińskiego napawała optymizmem. Piekuckiej drużynie wystarczyło zaledwie dziewięć minut, by osiągnąć wysokie prowadzenie (1:6). Wynik ten w dużej mierze zależał od doskonałej dyspozycji Błażeja Iwańczuka. Tempa dotrzymywali mu również Mariusz Jankowski i Dawid Werpachowski. Defensywa SPR-u funkcjonowała bardzo dobrze, co sprawiało ogromne problemy gospodarzom. W końcówce trzy bramki dołożył także Marcin Piekutowski. Ostatecznie pierwsza partia zakończyła się wynikiem 9:15.

W drugą połowę meczu lepiej weszli siedlczanie, którzy zmniejszyli straty do trzech bramek. Tymiński dokonał kilku zmian, co wprowadziło do drużyny świeżość. Bardzo dobrze zaprezentował się Rafał Kostro, który raz po raz pokonywał bramkarza MKS-u. Drugim zawodnikiem, który mimo młodego wieku pokazał duże umiejętności był Mateusz Krassowski. W drugiej odsłonie spotkania mogliśmy zobaczyć zespołowość, co okazało się kluczem do sukcesu. Ważna była także bardzo dobra dyspozycja bramkarzy. W jednej z akcji Michał Łapiński obronił rzut karny i dobitkę. Skuteczność i zgranie doprowadziło SPR do zwycięstwa.

- Gratulacje należą się chłopakom, bo to oni wygrali ten mecz. Jestem zadowolony z naszych najmłodszych zawodników, którzy weszli w drugiej połowie i pokazali, że potrafią grać na wysokim poziomie. Na pochwałę zasługują także nasi bramkarze. Wygraliśmy drugi mecz, co powoduje, że mamy apetyt na kolejne zwycięstwa. Nie możemy jednak popadać w huraoptymizm. Dzisiaj się cieszymy, ale jutro w głowach będziemy mieć tylko kolejny meczskomentował trener SPR-u, Piotr Tymiński.

MKS Pogoń-Prus Siedlce – SPR Nowe Piekuty 19:31 (9:15)

MKS Pogoń-Prus Siedlce: Chromiński Jakub, Jaszczuk Cezary, Kieliszek Piotr, Boruta Piotr, Dymowski Kacper, Brzezek Tomasz, Kicka Kamil, Kryszczuk Jakub, Wiśniewski Kamil, Turyk Paweł, Zając Paweł, Firek Hubert, Chybowski Paweł, Kacprzak Rafał, Kosyl Szymon, Kluczek Michał

SPR Nowe Piekuty: Niemyjski Krystian, Jankowski Mariusz (4), Krassowski Mateusz (2), Łaszczuk Szymon, Piekutowski Marcin (7), Werpachowski Dawid (4), Przeździecki Grzegorz (2), Waszczuk Krzysztof, Łapiński Michał, Kostro Adrian, Iwańczuk Błażej (6), Kostro Rafał (6)