agrocentrumpraca

piątek, 19 grudzień 2014 19:05

Wyszki - udawały, że roznoszą prezenty świąteczne! Ukradły 77-latce 600 złotych

Dwie kobiety okradły staruszkę podając się za urzędniczki roznoszące prezenty świąteczne. Bielscy policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia i poszukują sprawczyń. Apelują jednocześnie o większą ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Jak poinformował oficer prasowy bielskiej policji: Wczoraj do Komendy Policji w Bielsku Podlaskim zgłosiła się 77-letnia mieszkanka gminy Wyszki, która poinformowała o kradzieży pieniędzy na jej szkodę. W rozmowie z funkcjonariuszami pokrzywdzona powiedziała, że tego dnia  przyszły do jej domu dwie kobiety. Nieznajome podały się za pracownice  ośrodka pomocy społecznej, które roznoszą świąteczne prezenty mieszkańcom gminy. Jedna z kobiet rozłożyła przyniesione „prezenty”, spośród których staruszka miała sobie jeden wybrać. W tym czasie druga sprawczyni, wykorzystując brak czujności właścicielki mieszkania, zabrała z sąsiedniego pokoju pieniądze w kwocie 600 złotych. Bielscy policjanci  poszukują oszustki.

Funkcjonariusze apelują o ostrożność i ograniczone zaufanie w  stosunku do nieznajomych. Pamiętajmy, że okres świąteczny może być okazją do zdobycia „łatwych pieniędzy” przez osoby dokonujące oszustw i kradzieży. Nie należy osób nieznajomych pozostawiać samych, pod żadnym pozorem, w pomieszczeniach naszego mieszkania. Żądajmy legitymacje od osób podających się za przedstawicieli różnych instytucji. Należy również sprawdzić cel wizyty oraz dane w miejscu ich pracy.


źródło – oficer prasowy KPP w Bielsku Podlaskim/bielsk-podlaski.policja.gov.pl/foto:sxc.hu

 

 

Pogoda w Bielsku Podlaskim

nowator2018w24a
© 2015 Portal Bielski24. All Rights Reserved. Wdrożenie Kamaxmedia

Please publish modules in offcanvas position.